Szukaj w serwisie

Autoprezentacja i wystąpienia publiczne dla zaawansowanych - warsztaty z Maciejem Orłosiem


Opis

Nowość!  Wystąpienia biznesowe z Maciejem Orłosiem bez kamery

Dwudniowe szkolenie prowadzone jest przez znakomitego eksperta, Pana Macieja Orłosia. 

Uczestnicząc w szkoleniu, mają Państwo szansę otrzymać profesjonalny coaching i feedback od autorytetu w dziedzinie prezentowania swojej sylwetki publicznie między innymi poprzez próbowanie swoich sił przed kamerą. 

 

Aktor, dziennikarz, prezenter telewizyjny. Właściciel rekordu Polski w kategorii „najdłuższe prowadzenie telewizyjnego programu informacyjnego w Polsce po 1989 roku”. Najbardziej rozpoznawalny jako gospodarz Teleexpressu, z którym związany jest od 1991 roku. Pomysłodawca i prowadzący wielu programów telewizyjnych. Społecznik i animator kultury. Widzowie darzą go wielkim zaufaniem i cenią za zaangażowanie z jakim prowadzi swoje programy. Maciej Orłoś, oprócz regularnego prowadzenia Teleexpressu ma na koncie wiele innych dokonań dziennikarskich. Był m.in. współpomysłodawcą oraz prowadzącym cykle programów Oko w oko i A to Polska właśnie!, Trochę kultury, Pociąg do kultury. Od września 2008 do lipca 2009 prowadził teleturniej 300 procent normy. W latach 2001-2007 podawał wyniki polskiego głosowania podczas konkursu Eurowizji. Prowadził festiwale w Opolu i Sopocie oraz galę 50-lecia TVP. Obecnie współprowadzi z Anną Karną program Nie ma jak Polska.

Maciej Orłoś prowadzi treningi medialne oraz szkolenia z zakresu autoprezentacji i wystąpień publicznych. Doświadczenie w prowadzeniu szkoleń Maciej Orłoś zbierał od 1999 roku. Uczestniczył – jako wykładowca – w kilkuset szkoleniach, głównie dla ludzi biznesu.

Do góry

Cele szkolenia

Celem szkolenia jest podniesienie kompetencji komunikacyjnych uczestników w kontaktach z mediami elektronicznymi oraz oswojenie uczestników z rozmówcą, kamerą i mikrofonem w sytuacji wystąpienia publicznego. Uczestnicy podczas szkolenia staną wobec typowych sytuacji medialnych. W pierwszej części, podczas wstępu teoretycznego, poznają psychologiczne, językowe i techniczne aspekty wystąpień publicznych. Następnie, będą mieli możliwość przećwiczenia poznanych technik w praktyce - wystąpienia uczestników będą rejestrowane w technice cyfrowej, a zapisany materiał będzie odtwarzany na ekranie i omawiany przez dziennikarza.

Zagadnienia szczegółowe:

Autoprezentacja i świadomość wizerunkowa:

 • prezentacje biznesowe,
 • wystąpienia okolicznościowe,
 • komunikacja kryzysowa.

Szkolenie obejmuje praktyczne wskazówki jak:

 • przygotować się do wystąpienia,
 • odnieść sukces perswazyjny,
 • mówić ciekawie,
 • dobrze wypaść,
 • dostosować wizerunek do roli społecznej,
 • spojrzeć na siebie z perspektywy odbiorcy,
 • radzić sobie w sytuacji kryzysowej,
 • odnaleźć przyjemność w wystąpieniach publicznych.

Do góry

Korzyści dla uczestników

 

 • podniesienie kompetencji komunikacyjnych w kontaktach z mediami elektronicznymi,
 • oswojenie z kamerą i mikrofonem w sytuacji wystąpienia publicznego,
 • poznanie psychologicznych, językowych i technicznych aspektów wystąpień publicznych,
 • umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.

Do góry

Czas trwania

16 godzin dydaktycznych - 2 dni

Do góry

Program szkolenia

Podczas szkolenia z zakresu wystąpień publicznych w biznesie - drugi etap, uczestnicy wezmą udział w następujących ćwiczeniach:

 

 1. Nagrywanie materiału wideo:kilkuminutowa wypowiedź dotycząca firmy/działu
  w firmie/projektu/produktu (tematyka do uzgodnienia z każdym uczestnikiem).

Po każdym nagraniu nastąpi odtworzenie i omówienie, każdy uczestnik otrzyma feedback na temat swojego nagrania; trener zwróci uwagę na takie aspekty wypowiedzi, jak:

 • mimika,
 • aura emocjonalna,
 • gestykulacja,
 • kontakt wzrokowy,
 • a także język i rytm wypowiedzi
 • oraz „opakowanie treści”

 

 1. Nagrywanie materiału wideo z użyciem promptera- proces nagrywania jw, przy czym każdy będzie miał okazję skorzystać z promptera, dzięki aplikacji to umożliwiającej, a wyświetlanej na ekranie tabletu ustawionego obok obiektywu lub nad nim; oprócz aspektów jw trener zwróci uwagę na proces tworzenia oraz interpretacji tekstu.

 

 1. Udział w debacie biznesowej na zdefiniowany wspólnie temat;uczestnicy - w kilku grupach wezmą udział w debacie prowadzonej przez Macieja Orłosia, na wzór debat aranżowanych podczas konferencji biznesowych; trener zwróci uwagę zarówno na aktywność uczestników, jak i na realizowanie przez nich ustalonych wcześniej celów; będzie to też znakomita okazja do tego, by zanalizować sposób siedzenia (co jest trudniejsze od pozycji stojącej); debaty zostaną nagrane i zanalizowane, każdy uczestnik otrzyma indywidualny feedback

 

 1. Udział w konferencji prasowej- uczestnicy zostaną podzieleni na grupy i ich zadaniem będzie przygotowanie oraz zrealizowanie spotkania z dziennikarzami na ustalony temat (wzorem konferencji prasowej); celem ćwiczenia jest poznanie zasad wystąpienia w zespole oraz odpowiedzi na trudne pytania; podobnie jak w poprzednich zadaniach, ćwiczenia będą nagrane, zanalizowane przez trenera, a każdy otrzyma indywidualny feedback.

 

 1. Dodatkowouczestnicy będą mieli przypomnieć sobie podstawowe zasady dotyczące komunikacji niewerbalnej oraz przekazywania treści, które poznali podczas pierwszego etapu szkolenia z Maciejem Orłosiem.

Do góry

Harmonogram

  Harmonogram   Dzień 1   Dzień 2  
             
  Rejestracja uczestników   9:45 - 10:00      
  Zajęcia   10:00 - 11:00   9:00 - 11:00  
  Przerwa   11:00 - 11:15   11:00 - 11:15  
  Zajęcia   11:15 - 13:00   11:15 - 13:00  
  Obiad   13:00 - 13:45   13:00 - 13:45  
  Zajęcia   13:45 - 15:00   13:45 - 15:00  
  Przerwa   15:00 - 15:10   15:00 - 15:10  
  Zajęcia   15:10 - 17:00   15:10 - 16:00  

Do góry

Punkty rozwoju osobistego (PDU) – PMP®

Uczestnicy szkolenia, w momencie jego ukończenia, otrzymują 2 punkty PDU (Professional Development Units). Posiadacze tytułu PMP® muszą udokumentować zdobycie 60 punktów PDU w ciągu trzech lat od daty otrzymania dyplomu, aby zachować tytuł.

Do góry
 
Skontaktuj się z nami Kontakt 22 460 46 00
Zarejestruj się na szkolenie Rejestracja na szkolenia
Zobacz nas na Facebooku Zobacz naszą stronę na Facebooku
Zobacz nas na YouTube Zobacz nasz kanał na YouTube
 
Poleć tą stronę w Google