Szukaj w serwisie

Nasza oferta dla Ciebie


Team Building - nauka współpracy

 

Ludzie z natury są zwierzętami stadnymi i potrafią działać w grupie. Czasami jednak kultura organizacyjna czy środowisko pracy sprawiają, że trzeba im pomóc odnaleźć się zespole i nauczyć umiejętności, które usprawnią współpracę oraz zredukują konflikty. 

Teambuilding jest szkoleniem kompetencji interpersonalnych. Jego celem jest zbudowanie zgranego, bezkonflikowego i efektywego zespołu. Zawiera elementy gier lub łamigłówek, których rozwiązanie wymaga kooperacji oraz zaangażowanie całego zespołu. Przebieg współpracy jest na bieżąco obserwowany przez trenera, który następnie omawia ją  z uczestnikami. Informacja zwrotna, bazująca na obserwacji sposobu i dynamiki współpracy w czasie rzeczywistym, jest najbardziej kluczowym elementem i pozwala wyselekcjonować oraz utrwalić pożądane, pro-zespołowe zachowania. Dzięki temu poszczególni pracownicy uczą się, że korzyści ze współpracy przewyższają korzyści z rywalizacji oraz że jako zespół - potrafią więcej

 

... bo zespół może więcej

Bezpośrednimi korzyściami, płynącymi ze szkolenia teambuildingowego jest stworzenie zgranego zespołu, w którym każdy z członków nie tylko zdaje sobie sprawę z profitów pracy zespołowej, ale również stosuje tę wiedzę na co dzień. Ludzie uczą się sami dbać o zdrowe, bezkonfliktowe środowisko pracy oraz chętnie rezygnują z rywalizacji między sobą na rzecz współpracy.

Dodatkowo, dzięki dobrej zabawie i nieformalnej atmosferze, ludzie potrafią się wyluzować i otworzyć na innych. Często wychodzą poza sztywne, profesjonale ramy, nawiązują dialog i poznają się z innej strony, co jest niezwykle istotne w budowaniu zdrowych, międzyludzkich relacji. 

   Jeśli zależy Ci na tym, aby pracownicy w Twojej firmie grali do jednej bramki, umieli wspólnie rozwiązywać problemy i przede wszystkim definiowali się jako „My” – jesteś na dobrej drodze!

Sprawdź naszą ofertę

 
Skontaktuj się z nami Kontakt 22 460 46 00
Zarejestruj się na szkolenie Rejestracja na szkolenia
Zobacz nas na Facebooku Zobacz naszą stronę na Facebooku
Zobacz nas na YouTube Zobacz nasz kanał na YouTube
 
Poleć tą stronę w Google