Szukaj w serwisie

Wrocław - Hotel Europejski


Wrocław - Hotel Europejski

ul. Piłsudskiego 88, 50-017 Wrocław

 

 

Na niezabudowanej działce, która była przyporządkowana adresowi ul. Stawowa 3 (ówczesna Teichstrasse 3) w latach 1876-1877 firma „Nawroth i s-ka” wybudowała wg projektu majstra budowlanego Pollack'a nowy hotel noszący nazwę „Hohenzollernhof“ (do 1945 roku). Pierwotnie składał się z jednego narożnego budynku, w 1907 r. do hotelu przyłączono sąsiedni dom mieszkalny usytuowany przy ul. Stawowej 18/20. Przeprowadzony w 1910 r. remont doprowadził do scalenia wnętrz i nadania obu nieruchomościom jednolitej fasady zawierają cej elementy klasycystyczno-barokowe. Narożna część posiadała pięć kondygnacji z wyróżniającymi się elementami tj. trzema dwukondygnacyjnymi wykuszami, z których usytuowany pośrodku zwieńczony był balkonem a posadowione na skrzydłach półokrągłymi daszkami. Ponadto boczne elewacje zakończone były ozdobnymi szczytami zawierającymi po dwie dodatkowe kondygnacje, nakryte mansardowym dachem. Skromniej prezentował się budynek dołączony do hotelu od strony ul. Stawowej, mający prostą sześcioosiową fasadę i pięć kondygnacji - wysoką parterową z łukowo zakończonymi witrynami, trzy hotelowe oraz piątą mieszczącą się na poddaszu. Od strony ówczesnej Gartenstrasse znajdowało się wejście do hotelu a pozostała część przyziemia zajęta była przez sklep z wyrobami ze srebra i złota prowadzony przez Otto Stammwitz'a.

Okres oblężenia i walk o miasto hotel przetrwał z niewielkimi uszkodzeniami pomimo dość znacznych zniszczeń sąsiedniej zabudowy. Dosyć szybko zaczął przyjmować gości pod nazwą „Europejski”, choć nie został zakwalifikowany do obiektów I lub II kategorii. W latach 60-tych dysponował 35 pokojami 1 osobowymi oraz telefonami umieszczonymi we wszystkich pokojach. Przeprowadzone powojenne modernizacje doprowadziły do likwidacji wejścia głównego od strony ówczesnej ulicy Świerczewskiego i przesunięcia go do nowopowstałego podcienia. Do końca lat 90-tych XX w. hotel był własnością spółki z o.o. Odra Tourist Hotele dysponując 103 miejscami w 65 pokojach jedno i dwu osobowych oraz apartamentami.

W nowym, XXI wieku hotel został gruntownie zmodernizowany, zarządza nim spółka COHM. Hotel gościł wiele znanych osobistości, m.inn. prezydenta Czech – Vaclava Havla. A wybitny aktor Janusz Gajos tak napisał w Księdze Gości Hotelu Europejskiego: „ Nie ma to jak łoże przetestowane przez prezydenta Havla. Zapraszam się raz jeszcze”.

 

Cennik 2016:
  • Pokój 1 - osobowy ze śniadaniem 185 PLN

Kontakt bezpośredni do hotelu:

Telefony do korporacji taksówkowych:

  • Euro-Taxi tel. (0-71) 354-42-92
  • Hallo Radiotaxi tel. (0-71) 372-55-55
  • Mini Radio Taxi tel. (0-71) 321-55-55

Rozkład jazdy PKP http://www.pkp.pl/
Rozkład jazdy Intercity http://www.intercity.pl/

Rezerwacja noclegów
Dla uczestników naszych szkoleń mamy zarezerwowaną pulę noclegów w miejscu odbycia szkolenia, bądź jego pobliżu na preferencyjnych warunkach.
Jeśli przekazali nam Państwo informację z prośbą o pomoc przy rezerwacji noclegów, zostaną Państwo poinformowani oddzielnym e-mailem o hotelu i nr rezerwacji na kilka dni przed szkoleniem.

Liczba miejsc noclegowych jest ograniczona.

Wszystkie pytania i zmiany dotyczące noclegów proszę kierować na e-mail [email protected] bądź telefonicznie pod nr 22 460 46 18.

 

 

 
Skontaktuj się z nami Kontakt 22 460 46 00
Zarejestruj się na szkolenie Rejestracja na szkolenia
Zobacz nas na Facebooku Zobacz naszą stronę na Facebooku
Zobacz nas na YouTube Zobacz nasz kanał na YouTube
 
Poleć tą stronę w Google