Szukaj w serwisie

Wyjazd integracyjno - szkoleniowy

Mało kto zadaje sobie pytanie: po co jedziemy na wyjazd firmowy? A zdefiniowanie celu jest ważne w każdym projekcie, nawet w tak, wydawałoby się, mało istotnym. Odpowiednio dopasowana integracja poprawia komunikację w firmie, współpracę między działami, a w efekcie – zwiększa efektywność pracy całego przedsiębiorstwa. Warto zatem poświęcić trochę czasu, by wyjazd okazał się przedsięwzięciem przynoszącym profity.

  • Cel: zabawa nagroda

Jeśli wyjazd jest nagrodą np. za dobre wyniki to głównym aspektem jest najczęściej zabawa. Aby uczestnicy zapamiętali taki wyjazd, należy przygotować dla nich atrakcje: lot balonem, nurkowanie, nauka tańca brzucha to tylko kilka przykładów. Dodatkowo, jeśli są one prowadzone w obecności trenera umiejętności miękkich, przekształcają się w integrację – uczestnicy podświadomie przyswajają wiedzę dotyczącą współpracy i opanowania stresu.

  • Cel: szkolenie

Szkolenie wyjazdowe powinno być prowadzone w atrakcyjnej formie, w godzinach dopasowanych do uczestników. Jeśli wiadomo, że pracownicy planują nocne życie, zaczynanie szkolenia o 8 rano sprawi, że jedna połowa spóźni się, a druga – będzie przysypiała na stole konferencyjnym. Ważne są komfortowe warunki – klimatyzowana sala, przerwy kawowe, zapewnienie posiłków, aby zagwarantować pracownikom idealne warunki do nauki.

  • Cel: integracja

Wyjazd integracyjny to nie tylko wspólny grill i nocne rozmowy przy herbacie (z prądem). Warto, aby pracownikom towarzyszył psycholog lub osoba, która jest praktykiem skutecznej komunikacji. Ona najlepiej zdiagnozuje, co można zmienić i poprawić we współpracy między ludźmi oraz zaproponuje indywidualne rozwiązania. Przykładem są misje, w których zwycięstwo jest możliwe tylko przy pełnej współpracy. Efektem takiego wyjazdu powinno być przekształcenie myślenia „ja - pracownik” w „my - zespół”.

Jesteśmy w stanie zorganizować każde z tych założeń - zarówno oddzielnie, jak i łącznie.

Zapraszamy do kontaktu.

 
Skontaktuj się z nami Kontakt 22 460 46 00
Zarejestruj się na szkolenie Rejestracja na szkolenia
Zobacz nas na Facebooku Zobacz naszą stronę na Facebooku
Zobacz nas na YouTube Zobacz nasz kanał na YouTube
 
Poleć tą stronę w Google